23 000

Obsloužení klienti

9,5 mld. Kč

Celkový objem vyřízených hypoték v r. 2013

92

Obchodních míst po celé ČR

15

Léta zkušeností

 

Úrokové sazby hypoték

Úrokové sazby hypoték společně s bankovními poplatky určují cenu hypotéky. Čím vyšší výše hypotéky, tím větší význam pro cenu hypotéky mají úrokové sazby. A naopak: u menších hypoték se do ceny hypotéky více promítají poplatky.

V České republice máme zhruba tucet bank, které nabízejí hypotéky. Rozptyl úrokových sazeb hypoték je v rámci těchto dvanácti bank široký. Výběr vhodného hypotečního domu by tedy měl být pečlivý a není radno se spoléhat na jednu, dvě nabídky. Je třeba porovnat všechny hypotéky!

Úrokové sazby hypoték

Úrokové sazby hypoték se skládají z nákladů banky, jejích výnosů a rizikové marže.

Nákladem banky se rozumí tzv. úrokový swap (tříletý, pětiletý atd.), výnosem banky je její obchodní marže. Riziková marže je poměrně flexibilní marže, kterou banka mění dle typu obchodu (bonita klienta, investiční záměr atd.).

Výše úrokové sazby je tedy v rámci konkurenčního boje bank korigována prostřednictvím snižování/zvyšování obchodní a rizikové marže. Hypoteční domy tak mohou přicházet s různými akčními nabídkami, protože jsou ochotny krátkodobě snížit některou ze svých marží.

Nejnižší úrokové sazby hypoték

Máte-li zájem získat hypotéku s nejnižší úrokovou sazbou, kontaktujte nás. Naši hypoteční makléři, členové Asociace hypotečních makléřů, Vám rádi bezplatně provedou propočty v rámci VŠECH hypotečních bank.

Úrokové sazby hypoték

fixace 1 rok 3 roky 5 let variabilní
 

1,59%

1,59%

1,59%

1,59%

Bezplatná schůzka

1000 znaků vlevo

Chci poradit
1000 znaků vlevo