23 000

Obsloužení klienti

9,5 mld. Kč

Celkový objem vyřízených hypoték v r. 2013

92

Obchodních míst po celé ČR

15

Léta zkušeností

 

Fixace úrokové sazby

Fixace úrokové sazby je dnes již běžný pojem z hypotečního financování. Úrokové sazby se v čase mění, avšak banky nabízí tzv. fixaci úrokové sazby, což znamená nastavení jedné konkrétní úrokové sazby, která platí pro určité období.

Fixace úrokové sazby hypotéky

Fixace úrokové sazby hypotéky bývá nejčastěji tříletá či pětiletá. Roční fixace není oblíbená ani u klientů, ani u bank. Klienti nemají "jistotu" garantované sazby, banky zase nemají jistotu klienta (ten jim může po roce odejít ke konkurenci). Během fixace úrokové sazby se s hypotékou prakticky "nedá hýbat". Lze pouze hypotéku splácet.

Konec fixace úrokové sazby

Na konci fixace úrokové sazby lze s hypotékou libovolně nakládat. Lze ji částečně umořit, splatit úplně celou, anebo refinancovat. Refinancování hypotéky je na konci fixace úrokové sazby poměrně oblíbené: hypotéky jsou velice konkurenčním produktem a banky s oblibou "přetahují" klienty od konkurence.

Fixace - jakou zvolit?

Volba fixace úrokové sazby závisí od plánů dané domácnosti. Přemýšlíte-li o brzkém prodeji nemovitosti (typicky mladé rodiny v malých bytech, které uvažují o bytě větším), je lepší zvolit fixaci tříletou, abyste mohli byt brzy prodat. Neuvažujete-li o prodeji nemovitosti a jsou-li výhodné úrokové sazby jako například nyní, je dobré zvolit fixaci na pět let. Ultradlouhé fixace (např. 15 či 20 let) jsou diskutabilní: nikdy nevíte, co se může stát. Patnáct či dvacet let je opravdu hodně dlouhá doba...

Potřebujete-li poradit, jsme Vám plně k dispozici. Kontaktovat nás můžete skrze formulář.

Úrokové sazby hypoték

fixace 1 rok 3 roky 5 let variabilní
 

1,59%

1,59%

1,59%

1,59%

Bezplatná schůzka

1000 znaků vlevo

Chci poradit
1000 znaků vlevo